Slovenski kultuni praznik, 8. februar

V četrtek, 8. februarja 2024, na Prešernov dan, bo Pomurski muzej Murska Sobota odprt med 9. in 17. uro.

Brezplačno si lahko ogledate stalno razstavo Ljudje ob Muri, likovno razstavo del Franca Košarja in gostujoči razstavi Veščine in skrivnosti mojstrov in mojstric tkanja (odprta 2. 2. 2024) ter »Tu se je smrt utrudila do smrti…«: slovenske žrtve Auschwitza (odprtje 6. 2. 2024).

Ob 9. in 15. uri vas vabimo na brezplačno družinsko delavnico.

Ob 11. uri vabljeni na strokovno vodstvo po razstavi Veščine in skrivnosti mojstrov in mojstric tkanja. Vodenje bo izvedla Hermina Golc, soavtorica gostujoče razstave Pokrajinskega muzeja Ptuj-Ormož.

Ob 17. uri vabljeni na strokovno vodstvo po likovni razstavi del Franca Košarja. Vodila bo avtorica razstave, Tamara Andrejek.

Vljudno vabljeni v našo družbo.