pHisCulture

Spoznajmo skupno preteklost v kulturnem sodelovanju za prihodnost

Oglejte si spletni portal pHisCulture z digitaliziranim muzejskim gradivom iz zgodovine Murske Sobote in Čakovca.

Skupni projekt Muzeja Medjimurja Čakovec, Pomurskega muzeja Murska Sobota, Gospodarske šole Čakovec in Srednje šole Prelog, v katerem kustosi, učitelji ter učenci skupaj raziskujejo in rekonstruirajo zgodovinsko obdobje Fin de siécle – ob koncu 19. in na prehodu v 20. stoletje na območju Čakovca in Murske Sobote.

Časovno obdobje od leta 1880 do leta 1914 velja za zlato dobo tehničnega in industrijskega razvoja, znanstvenih dosežkov in vrhunca kulture življenja. V tem obdobju nastajajo zgodovinska arhitekturna središča naših mest, ki sta ohranjeni še danes. Hrvaški in slovenski učenci so si izmenjali znanje in izkušnje na dveh skupnih celodnevnih delavnicah v Čakovcu in v Murski Soboti, velik zaključek projekta pa je bila skupna razstava Večerna soaréja. V projektu smo vzpostavili spletni portal o kulturni dediščini Murske Sobote in Čakovca.