Muzejske delavnice v poletnih počitnicah - prvi termin

Osnovnošolce vabimo na štiridnevne delavnice v Pomurskem muzeju Murska Sobota.

Navdih za ustvarjanje bomo črpali iz muzejskih razstav. Ogledali si bomo arheološko razstavo Tišina grobov, nato pa bomo poustvarjali sekirico iz bronaste dobe in srednjeveške obsenčne obročke, ki jih bomo izdelali iz žice. Z razstavljenimi umetninami, fotografijami in predmeti bomo spoznavali kmečka dela v preteklosti. Pogovarjali se bomo o pridelavi in predelavi lanu ter se preizkusili v tkanju s tkalskimi deščicami. Ker so na ogled tudi kipi kmetov, bomo iz aluminijaste folije na enostaven način izdelali kipec kmeta pri delu. Na stalni razstavi bomo pozornost namenili cehovski listini z voščenim pečatom, nato si bomo izdelali svoj pečatnik in ga odtisnili v vosek.

Delavnice bodo potekale v dveh terminih:

• od torka, 27. do petka, 30. junija 2023, med 10. in 13. uro,
  • od torka, 22. do petka, 25. avgusta 2023, med 10. in 13. uro.

Cena: 12 EUR (za vse štiri dni)

Prosimo za prijave na elektronski naslov: mateja.huber@pomurski-muzej.si ali na telefonsko številko 059 366 621.

Vabljeni!

V spodnji galeriji si lahko ogledate nekaj fotografij iz delavnic. Foto: Tomislav Vrečič, PM MS.