Mednarodni muzejski dan

Spoštovani obiskovalci,

danes, v ponedeljek, 18. 5., vabljeni v soboški muzej, kjer si lahko med 9.00 in 17.00 uro brezplačno ogledate stalno in občasno razstavo. Ob vašem obisku vas naprošamo, da ne pozabite na lastno zaščitno masko. Ogled muzeja bo mogoč le za manjše skupine, sočasno lahko v muzej vstopajo člani družine ali posamezniki.

Zaradi trenutnih razmer smo slovenski muzeji in galerije ob letošnjem muzejskem prazniku pripravili virtualno knjižico na temo letošnjega MMD MUZEJI IN ENAKOST: RAZNOLIKOST IN INKLUZIVNOST.

Od ponedeljka dalje bo objavljena na spletni strani ICOM Slovenija in je na ogled tudi na naši spletni strani.

Pomurski muzej ob tej priložnosti podrobneje predstavlja muzejsko skupino Rožice, ki ohranja tradicijo izdelovanja cvetja iz krep papirja. Za vas, cenjeni obiskovalci in uporabniki, smo pripravili še krajšo virtualno delavnico, ki vam nazorno predstavi postopek izdelave nageljna. Naša želja je, da ob ogledu sami preizkusite svoje veščine in izdelate svojo cvetlico