Javno strokovno vodstvo po razstavi Sobota pred Sobotov

Razstava Sobota pred Sobotov

Arheološke raziskave v mestnem jedru Murske Sobote  predstavlja drobce zgodovine naselitve mesta iz srednjeveškega in novoveškega obdobja oz. delčke preteklost, ki so se skozi čas ohranili v ostankih mesta, naloženih v plasteh pokopanega profila zemlje, po kateri hodimo in nam je nepoznana, dokler je ne izkopljemo.

Vabljeni na strokovno vodstvo dr. Branka Kermana, avtorja razstave, v sredo, 22. septembra 2021, ob 17. uri, v Pomurski muzej Murska Sobota. Vstopnine ni.

Naprošamo vas za predhodno prijavo na naslov info@pomurski-muzej.si, saj je zaradi epidemioloških ukrepov dovoljeno omejeno število prisostvujočih.

Za udeležbo na vodstvu je potrebno PCT dokazilo, ki ga imejte v papirni ali digitalni obliki s sabo. Vodstvo bo potekalo v skladu z navodili NIJZ, maske so obvezne. Hvala za razumevanje.