Evropski dnevi judovske kulture - odprtje razstave Terra Sancta

Ob Evropskih dnevih judovske kulture vas v torek, 13. septembra 2022, ob 17. uri, vabimo v Pomurski muzej Murska Sobota, na odprtje dokumentarne fotografske razstave Terra Sancta 1910. Največje slovensko romanje v Sveto deželo.

Gostujočo razstavo bo predstavil njen avtor dr. Marko Frelih, kustos Slovenskega etnografskega muzeja. Obiskovalce bo s svojim nagovorom pozdravila tudi mag. Nataša Polajnar Frelih, direktorica Muzeja krščanstva na Slovenskem.

Razstava, ki sta jo pripravila Muzej krščanstva na Slovenskem in Slovenski etnografski muzej, bo v Pomurskem muzeju Murska Sobota na ogled do 7. novembra 2022.

Vabljeni!

Fotografija: Slovenski romarji na poti v Jeruzalem leta 1910. Foto: Peter Naglič. Digitalno kopijo hrani Muzej krščanstva na Slovenskem.

e-vabilo

skupni program EDJK