Brez muzeja ne gre!

Vabimo vas, da si ogledate gostujočo razstavo Pokrajinskega muzeja Maribor BREZ MUZEJA NE GRE!, ki so jo posvetili 100. obletnici rojstva dr. Sergeja Vrišerja.

Dr. Sergej Vrišer (1920–2004) je bil slovenski umetnostni zgodovinar, kustos in nato 25 let ravnatelj Pokrajinskega muzeja Maribor. Muzejska zbirka oblačil in uniform je z njegovim delom postala osrednja te vrste v Sloveniji. Poleg uniform, ki jih je tudi sam ilustriral, se je raziskovalno posvečal predvsem baročnemu kiparstvu in likovni umetnosti na sploh. Bil je publicist, likovni kritik, univerzitetni profesor in pobudnik ustanovitve katedre za muzeologijo in katedre za konservatorstvo na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Vrišer je bil s svojim delom in nasveti strokovno ves čas prisoten na terenu, tudi v Pomurju.

Razstava bo na ogled do 2. aprila 2023.

Foto: Dr. Sergej Vrišer pri delu v muzeju, 1965