Soboški pogledi: nekoč in danes

Virtualna razstava fotografij Murske Sobote, ki jih je Jože Kološa-Kološ posnel sredi prejšnjega stoletja, ter identični pogledi danes.

S to virtualno razstavo začenjamo niz dogodkov, ki jih v Pomurskem muzeju Murska Sobota posvečamo stoti obletnici rojstva umetnika, ki je v svojih številnih fotografijah zapustil spomin na rodno mesto in pokrajino, z umetniškim snovanjem pa v slovenski prostor prinašal nove, sodobne tokove umetniške fotografije. Vsa njegova zapuščina je hranjena v Kološevem kabinetu umetniške fotografije. V mesecu juliju bomo tako odprli ulično razstavo Kološeve Sobote, v zgodnji jeseni pa bo v Pomurskem muzeju pripravljena spominska razstava s pregledom vseh njegovih ustvarjalnih ciklov.

Želimo vam veliko lepih spominov ob ogledu filmčka tukaj.