Predavanji na temo prekmurske arheologije na Tišini.

V sklopu Ivanocyjevih dni bosta na Tišini 4. in 5. septembra predavanji dr. Branka Kermana in mag. Sama Sankoviča.

V sredo, 4. septembra 2019, bo ob 19. uri dr. Branko Kerman pripravil predavanje z naslovom Slovanska poselitev Prekmurja.

V četrtek, 5. septembra 2019, pa bo prav tako ob 19. uri mag. Samo Sankovič predstavil rezultate arheoloških izkopavanj, izvedenih pred obnovo fasade cerkve in ceste na Tišini v predavanju z naslovom Arheološke raziskave na Tišini v letih 2018 in 2019.

Obe predavanji potekata v okviru Ivanocyjevih dni na Tišini (prizorišče dogodkov je kulturna dvorana na Tišini), vstopnine ni.

Na fotografiji grob kulture žarnih grobišč s tišinsko cerkvijo v ozadju. Hrani: Arhiv PMMS.